Bitümen

TEKNİK ÖZELLİKLER

ÜST YAPI: Hacim 28.000 Lt-55.000 Lt hacimlerinde isteğe göre imal edilir.  Uzunluk 10.000 mm-12.000 mm. Genişlik 2550 mm.Tanker tiplerimiz Elips, Yuvarlak, Çift ‘’D’’, Şişe tipindedir. Tankerin çekeceği maddeye göre, tanker gövdesinde 4 mm. ile 10 mm.  sacdan imal edilmektedir.

İZOLASYON: 4 mm iç gövde üzerine sarılmış izolasyon malzemesiyle  soğuk ve sıcak iletişimini minimize edilerek üzerine müşteri isteğine göre krom veya siyah sac ile görsellik kazandırılır.

DOLUM VE BOŞALTIM: Her bölme için sızdırmaz contalı menhol kapağı. Her bölmeyi vana kutusuna bağlayan 3’’ çapında borular. 3’’ çapında küresel vanalar ile bağımsız doğal boşaltma sistemi

ŞASE: Güçlendirilmiş "I" kesitli ana şasiler 120/12 mm alt ve üst lama ile 5 mm göbek sacından otomatik toz altı kaynak makinesi ile kaynaklıdır. Bu şasiler burulmaya karşı birbirine traverslerle bağlanarak desteklenmiştir.

KİNG-PİN: DIN 74080 standardında 2" veya DIN 74083 standardında 3 ½" 42 CRMO4 çelikten king-pin kullanılır.

DİNGİL:3 adet 12 ton kapasiteli dingil kullanılmaktadır. TSE normlarına uygun fren balataları ve Ağır hizmet tipi fren levyeleri vardır. Kabin içerisinde kumandalı ön dingil kaldırma sistemi

SÜSPANSİYON: Parabolik çift katlı Z makaslar ve hava süspansiyonlar.

LASTİKLER VE JANTLAR:385/65 R 22,5 lastik 6+1             . 11,75 x 22,5 jant 6+1  (BRIDGESTONE – LASSA – PIRELLI marka lastikler)

ELEKTRİK SİSTEMİ: SAE standartlarına ve TÜV genel yönetmeliğine uygundur, Elektrik araçtan 7 pimli prizle alınmaktadır,Her iki yanda gerekli olan Trafik ikaz ve lambaları bulunmaktadır. Arka park, stop, sinyal, plaka lambaları treyler reflektörleri ve yanlarda turuncu ikaz lambaları bulunmaktadır.

FREN SİSTEMİ: Avrupa standartlarına göre dizayn edilmiştir. Otomatik Fren Cırcırları, Fren Ventili, Fren Körükleri (30'luk silindir), Fren Balataları (394x210 mm), Dingil Frenleri EBS sistemi ile donatılmıştır. Treylerin önünde iki adet değişebilen ve muhafazalı Fren Soketi bulunmaktadır.

AYAKLAR: Çift hızlı teleskopik, mekanik taşıma ayakları,50 Ton taşıma kapasiteli

BOYA: Şasi ve üst yapı Yıkama + Kumlama + 2+1 kat Akrilik Boya ile boya fırınında boyanmaktadır. İsteğe göre RAL renk kodu uygulanır