Kapaklı Damper

TEKNİK ÖZELLİKLER

ÜST YAPI: 7.500mm-9.500mm önü düz hatlı, içten 2420 mm dıştan 2550 mm genişliğindedir. Yanlarda 3 veya 4 kapaklıdır.  Arka kapak deve boyunlu ve 2 açılırlı tiptedir.  950 mm kapak 350 mm x 350 mm çift ilavelidir. 

HİDROLİK: Damper hareketi,45° devirme açısı sağlayan 5 kademe Ağır tip teleskopik silindirle gerçekleştirilmektedir. (LİFT SOĞUK  ÇEKİM DİKİŞSİZ BORU). Hidrolik yağ deposu emiş filtreli, damper pinomatik kumandalı, çift hızlı indirme ventili ve sınır kontrol emniyetlidir. Yağ tankı dorseye takılmaktadır dorse ile çekici arası hidrolik bağlantısı 2 adet soket ile sağlanmaktadır.

ŞASE:Güçlendirilmiş "I" kesitli ana şasiler 120/12 mm alt ve üst lama ile 5 mm göbek sacından otomatik toz altı kaynak makinesi ile kaynaklıdır. Bu şasiler burulmaya karşı birbirine traverslerle bağlanarak desteklenmiştir.

DİNGİL: 3 adet 12 ton kapasiteli dingil kullanılmaktadır. TSE normlarına uygun fren balataları ve Ağır hizmet tipi fren levyeleri vardır.

SÜSPANSİYON: Otomatik körük boşaltma sistemi (UNLOADING LEVEL).  Parabolik çift katlı Z makaslar , Yığma makaslar veya hava süspansiyon.

ÖN DİNGİL KALDIRMA: Kabin içerisinde kumandalı ön dingil kaldırma sistemi

LASTİKLER VE JANTLAR:    - 385/65 R22,5 lastik 6+1 adet           - 11,75 x 22,5 jant 6+1 adet

ELEKTRİK DONANIMI:SAE standartlarına ve TÜV genel yönetmeliğine uygundur. Elektrik araçtan 7 pimli prizle alınmaktadır. Her iki yanda gerekli olan Trafik ikaz ve  lambaları bulunmaktadır. Arka park, stop, sinyal, plaka lambaları treyler reflektörleri ve yanlarda turuncu ikaz lambaları bulunmaktadır.

FREN DONANIMI: Avrupa standartlarına göre dizayn edilmiştir. Donanımda WABCO- KNORR BREMSE  ürünleri kullanılmaktadır. Otomatik Fren Cırcırları, Fren Ventili, Fren Körükleri (30'luk silindir), Fren Balataları (394x210 mm), Dingil Frenleri  EBS sistemi ile donatılmıştır. Treylerin önünde iki adet değişebilen ve muhafazalı Fren Soketi bulunmaktadır.

KİNG-PİM: DIN 74080 standardında 2" veya DIN 74083 standardında 3 ½" 42 CRMO4 çelikten king-pin kullanılır.

AYAKLAR : Çift hızlı teleskopik, mekanik taşıma ayakları, 50 Ton taşıma kapasiteli.

BOYA: Şasi ve üst yapı Yıkama + Kumlama + 2+1 kat Akrilik Boya ile boya fırınında boyanmaktadır. Müşteri isteği doğrultusunda Ral kodunda renk belirlenecektir.

 

TIRKON TREYLER ŞİRKETİ, DAİMA SİZ DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZLE İŞBİRLİĞİNE AÇIKDIR VE SİZİN İSTEDİĞİNİZ ÖZEL ÖLÇÜLERDE DORSELER ÜRETMEYE HAZIRDIR.