Yana Devrilir

TEKNİK ÖZELLİKLER

ÜST YAPI: Platform tek yöne veya çift yöne devirme işlemi yapar. Platform 4-5 mm ST 52 Ereğli kalite düz sac ile kapatılmaktadır. Platform sabit vaziyette iken pnomatik kilitleme sistemi devrededir ve devirme işlemi öncesi devre dışı bırakılır.

HİDROLİK: Damper  7 kademeli Ağır tip 3-4 teleskopik silindirle çalışır(LİFT SOĞUK ÇEKİM DİKİŞSİZ BORU). Hidrolik yağ deposu emiş filtreli, damper pnomatik kumandalı, çift hızlı indirme ventili ve sınır kontrol emniyetlidir. Yağ tankı dorseye takılmaktadır dorse ile çekici arası hidrolik bağlantısı 2 adet soket ile sağlanmaktadır.

ŞASE: Güçlendirilmiş "I" kesitli ana şasiler 120/12 mm alt ve üst lama ile 5 mm göbek sacından otomatik toz altı kaynak makinesiyle kaynaklıdır. Bu şaseler burulmaya karşı birbirine traverslerle bağlanarak desteklenmiştir.

DİNGİL: 3 adet 12 ton kapasiteli dingil kullanılmaktadır. TSE normlarına uygun fren balataları ve Ağır hizmet tipi fren levyeleri vardır.

SÜSPANSİYON: Parabolik çift katlı Z makaslar ve hava süspansiyonlar.

ÖN DİNGİL KALDIRMA: Kabin içerisinde kumandalı ön dingil kaldırma sistemi.

LASTİKLER VE JANTLAR: 385/65 R22,5 lastik 6+1    -  11,75 x 22,5 jant 6+1

ELEKTRİK DONANIMI: SAE standartlarına ve TÜV genel yönetmeliğine uygundur. Elektrik araçtan 7 pimli prizle alınmaktadır. Her iki yanda gerekli olan Trafik ikaz ve  lambaları bulunmaktadır. Arka park, stop, sinyal, plaka lambaları treyler reflektörleri ve yanlarda turuncu ikaz lambaları bulunmaktadır.

FREN DONANIMI: Avrupa standartlarına göre dizayn edilmiştir. Donanımda WABCO ürünleri kullanılmaktadır. Otomatik Fren Cırcırları, Fren Ventili, Fren Körükleri (30'luk silindir), Fren Balataları (394x210 mm), Dingil Frenleri  EBS sistemi ile donatılmıştır. Treylerin önünde iki adet değişebilen ve muhafazalı Fren Soketi bulunmaktadır.

KİNG-PİN: DIN 74080 standardında 2" veya DIN 74083 standardında 3 ½" 42 CRMO4 çelikten king-pin kullanılır.

AYAKLAR: Çift hızlı teleskopik, mekanik taşıma ayakları, 50 Ton taşıma kapasiteli.

BOYA: Şasi ve üst yapı Yıkama + Kumlama + 2+1 kat Akrilik Boya ile boya fırınında boyanmaktadır. Müşteri isteği doğrultusunda Ral kodunda renk belirlenecektir.

 

TIRKON TREYLER ŞİRKETİ, DAİMA SİZ DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZLE İŞBİRLİĞİNE AÇIKDIR VE SİZİN İSTEDİĞİNİZ ÖZEL ÖLÇÜLERDE DORSELER ÜRETMEYE HAZIRDIR.